II rodzinny turniej rodzinny klas 1-3

15 czerwca w sali gimnastycznej SP 3 w Płocku odbyły się Turnieje Rodzinne Siatkówki dwójek oraz rzucanki siatkarskiej dla uczniów z klas 1-3 oraz ich rodzin. Pierwszy tego typu turniej został rozegrany w marcu i tak spodobał się rodzicom, że postanowiliśmy zorganizować kolejne zawody tego typu. Z uwagi na umiejętności startujących dzieci rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach: siatkówki i rzucanki siatkarskiej (uproszczona forma siatkówki). Do rywalizacji zgłosiły się 23 ekipy jednak ostatecznie wystartowało 18.

Turniej rzucanki siatkarskiej (uczniowie klas 1-2):

Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy eliminacyjne. Grano systemem każdy z każdym do 15 zdobytych punktów. Wszystkie spotkania stały na dobrym sportowym poziomie. W grupie B pięć z 6 spotkań zakończyło się minimalną różnicą punktową. Po rozegraniu tej fazy do półfinałów awansowali Bartek Czyżewski z tatą, Gabrysia Łyzińska z mamą oraz Wiktoria Malik z mamą i Oliwia Żaglewska z tatą. Po emocjonujących półfinałach do rywalizacji o 3 miejsce przystąpili Bartek z Wiktorią a o pierwsze miejsce zagrały ze sobą Oliwia i Gabrysia. W rywalizacji finałowej zwyciężyła Oliwia Żaglewska z tatą, dla których był to już drugi triumf w turnieju rodzinnym ( w marcu także zajęła 1 miejsce).

Turniej siatkówki dla klas 1-3.

Do tych rozgrywek przystąpiło 10 par, które podzielone zostały na 2 grupy eliminacyjne. Po ich rozegraniu pierwsze dwie ekipy rywalizowały o miejsca 1-4, z miejsc 3 i 4 w eliminacjach - o pozycje 5-8. Zespoły z 5 miejsc w grupach rozegrały mecz o 9 miejsce. Mecze w eliminacjach były ciekawe. Drużyny rozgrywały piłkę na 3 odbicia a w decydujących rolach były dzieci, które przebijając piłki na drugą stronę siatki starały się zaskoczyć dorosłych. W obu grupach eliminacyjnych o ostatecznej kolejności decydowało liczenie małych punktów.

Po obliczeniach do półfinałów awansowały z grupy A: Emila Pietrzak z mamą, Magda Podolewska z tatą oraz z grupy B: Zuzia Mikołajczyk z tatą i Oliwka Gapińska z mamą.

Spotkania o wejście do finału były bardzo zacięte. Zuzia Mikołajczyk wygrała z Magdą Podolewska 25:21 zaś Oliwka Gapińska z Emilą Pietrzak 25:16. Tak więc mecze o miejsca pierwsze i 3 były rewanżami za eliminacje. Okazało się, że udanymi dla Emilki i Zuzi, które zrewanżowały się za porażki we wcześniejszej fazie turnieju. Ostateczna kolejność wyglądała więc następująco: Zuzia Mikołajczyk z tatą przed Oliwką Gapińską z mamą, Emilką Pietrzak z mamą i Magdą Podolewską z tatą. Na uwagę zasługuje postawa najmłodszej zawodniczki tego turnieju: pierwszoklasistki Karoliny Stańczewskiej, która grając w parze ze starszą koleżanką z meczu na mecz zdobywała coraz więcej punktów. Na zakończenie turnieju otrzymała specjalną nagrodę dla najwaleczniejszej zawodniczki rozgrywek.

po zakończeniu zawodów odbyła się ceremonia wręczenia nagród dla uczestników. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i upominki rzeczowe zaś pierwsze cztery zespoły w każdej kategorii puchary ufundowane przez sponsorów: Agencję Reklamową PRIMA, Radę Mieszkańców Osiedla Łukasiewicza i Szkółkę Siatkarską RAF-SPORT. Nagrody wręczali: przedstawiciel Rady Mieszkańców Osiedla Łukasiewicza Pan Andrzej Bednarski oraz Panie dyrektor SP 3: Bożena Rulak, Bernardyna Opolska i Iwona Anioł-Dziadkowiec.

Dodatkowo wśród uczestników rozlosowane zostały piłki ufundowane przez rodziców startujących w zawodach. Po zakończeniu uroczystości rodzice zapewnili, że w komplecie pojawią się na kolejnym rodzinnym turnieju planowanym na październik 2013 roku.

Zawody sędziowały uczennice klas 5 i 6: Patrycja Rutkowska, Wiktoria Maciejewska, Paulina Podolewska, Ola Kędzierska, Natalia Bulasińska, Ola Barankiewicz siatkarki reprezentujące szkołę w turniejach trójek i czwórek siatkarskich.

Turniej wspierali:

Rada Mieszkańców Osiedla Łukasiewicza,