Edukacja włączająca
Elektroniczny dziennik

Pasowanie na czytelników

Podczas pierwszej wizyty w bibliotece uczniowie klas pierwszych zapoznali się z regulaminem biblioteki, z zasadami zachowania, wypożyczania oraz poszanowania książek. Pod koniec spotkania każde dziecko zapisało się do biblioteki i wypożyczyło książkę. Kolejne spotkanie z pierwszakami odbyło się 19 grudnia 2012 roku na małej sali gimnastycznej. W krótkim programie artystycznym koleżanki i koledzy z klasy V a, b oraz VI b przedstawili im fragmenty ulubionych bajek. Był Kopciuszek, Kubuś Puchatek, Jaś i Małgosia, Calineczka i Czerwony Kapturek a także układanie bajkowych puzzli na czas. Członkowie zespołu redakcyjnego „Trójka na Szóstkę” przypomnieli pierwszakom regulamin,  zasady wypożyczania książek. Zanim jednak zostali pasowani na czytelników, musieli rozwiązać różne zagadki oraz prawidłowo odpowiedzieć na zadawane pytania.

„My uczniowie pierwszej klasy

uroczyście przyrzekamy,

że będziemy książki kochać,

krzywdy zrobić im nie damy,

i wskazówek i rad książek,

będziemy słuchać z uwagą,

obowiązki czytelnika

traktować z wielką powagą!”

Takimi słowami pierwszoklasiści rozpoczęli przyrzeczenie składane w czasie pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. Uroczystość ta wpisała się już na trwałe w kalendarz imprez bibliotecznych i szkolnych. Jest to zawsze ważne wydarzenie, zarówno dla naszej szkolnej biblioteki, która zyskuje dużą grupę nowych czytelników, jak i dla uczniów klas pierwszych, którzy stają się od tej pory pełnoprawnymi użytkownikami biblioteki.